سلامی دوباره
خوب امتحان ها هم یه کم خلوت تر شدن، و وقتش رسید که باز گردیم به بلاگ!
توی این ایام، قسمت ویژه سریال شرلوک هم اومد، و در هر حاشیه اش ، به چند تا نکته با مزه برخورد کردم، که احتمالن برای شما هم جذاب باشه، بریم ببینم که چی میشه:


پیش از متن:
این مطلب رو می خواستم 10 روز پیش بذارم، ولی خوب شد که نذاشتم.
چون توی این ده روز حرفی رو شنیدم که دیدم(!) راسته، و به طبعش اون چیزی که قبل از این توی ذهنم داشتم برای این متن دگرگون شد.

اول، تولد شرلوک:
تولد شرلوک :)
واقعیتش خودم هم نمی دونستم تولدش کی ِ :-" تا این که این عکس رو توی اینستاگرام گرجی دیدم.
پیشنهاد می کنم دنبالش کنید، عکس های خلاقانه ای می ذاره، و این جا جا داره از سایت چی؟ هم تشکر کنم که این پیچ رو چند وقت پیش معرفی کرده بود.
سایت چی هم سایت جالبیه و مطالبش جمع و جورن، یعنی از هر دری سخن های خوبی می گه ^_^
خوب برگردیم سراغ شرلوک، شرلوک که آدم مرموز و عجیب غریبیه، داستان پیدا کردن تولدش هم عجیبه، در داستان آخرین تعظیم یه قسمتیش گفته شده که 60 سالشه، و یک نفری هم با استناد به همون داستان، گفته که 6 ژانویه است.
حالا واقعن معلوم نیست درست باشه یا غلط، اما احتمالن از این به بعد دوست داران و تعمیم های شرلوک با این فرض جلو خواهند رفت.

دوم، I am Sherlocked too!
قسمت اول از فصل دوم این سریال ،((رسوایی در بلگریویا)) یکی از قوی ترین قسمت های این سریال است، هر چند بار که ببینش باز هم مبهوتت می کند. هنگامی که بعد از تماشای تک قسمت جدید ، دوباره به تماشای این قسمت نشستم، دیدم چه نکات ریزی را طرح ریزی کرده بود تا از آن ها در قسمت های بعدی استفاده کند، و افسوس خوردم که در سریال های ایرانی، حتی یک قسمت، به شد آشفته و بی برنامه است چه برسد به برنامه ریزی برای قسمت بعد!
این قسمت، و راز نهفته شده در رمز موبایل آیرین، آن قدر جذاب بوده ، که حتی یک فونت هم برایش ساخته اند، که نمونه تصویرش را در پایین می بینید
همجنین موسیقی این قسمت را می توانید از این جا گوش کنید.

سوم، اندر باب قسمت جدید:
تلاش برای پاسخ به سوالی که یک سال ذهن ببینندگان را مشغول کرده بود.
این بهترین تعریف یک قسمت در یک جمله است.
معمای های تو در تو مطرح شده و جواب نهایی که برای آن ها می یابم، آدم را به وجد می آورد، همچنین اگر قسمت های قبل را دیده باشید، تیکه ها و یادآوری ها که به آن ها می اندازد هم خالی از لطف نیست.
این قسمت از نظر بعضی ها به قدرت قسمت های قبل نبوده است، به نظر من دلیل اش می تواند بازشگت به زمان گذشته باشد که در آن جا شاید جذابیت های دنیای امروز وجود ندارد، یا این که همان طور که در یکی از نقد ها آمده بود، از لحاظ خط زمانی اصلی داستان تغییری نداشتیم، ولی به نظر من این انتقاد بی جایست، زیرا اصلن هدف همین بوده است!

به هر قطعن دیدن این سریال،که هر قسمتش در حکم یک فیلم تمام عیار است را به شما پیشنهاد می کنم، در این زمان بین دو ترم، این می تواند بهترین سرگرم باشد :)